PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
ERJ8ENF1544V
Gudeco part no.:
73.09.66
Manufacturer:
PANASONIC
Description
SMD-Chip-Res. ERJ 1206 (3,2 x 1,6 mm) 1M54 ±1% (F) ±100 ppm/°C 0,250 W AEC-Q200 Thick Film
| Resistance value | 1M54 |
|---|---|
| SMT design | 1206 |
| Component length SMT | 3,2 mm |
| Component width SMT | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N | Ja |
| Manufacturer | Panasonic |
| Series Resistors | ERJ |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 5.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| NIC Components | NTR12B1544CTRF |
| Vishay | CRCW12061M54FKTABC |
| YAGEO | AF1206FR-071M54L |
| WALSIN | MR12W1544FTL |
| Panasonic | ERJ8ENF1544V |