PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
ERJS1DD8201U
Gudeco part no.:
71.81.83
Manufacturer:
PANASONIC
Description
SMD-Chip-Res. ERJ 2010 (5,0 x 2,5 mm) 8K20 ±0,5% ±100 ppm/°C 0,750 W AEC-Q200 Anti Sulfur
| Resistance value | 8K20 |
|---|---|
| SMT design | 2010 |
| Component length SMT | 5,0 mm |
| Component width SMT | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors | ±0,5% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N | Ja |
| Manufacturer | Panasonic |
| Series Resistors | ERJ |
| Technology Resistance | Anti Sulfur |
| Packing unit | 5.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Panasonic | ERJS1DD8201U |
| Panasonic | ERJU1DD8201U |
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| YAGEO | RC2010JK-078K2L |
| WALSIN | WR20X8201FTL |
| WALSIN | WR20X822 JTL |
| WALSIN | WR20X8201FTR |
| Panasonic | ERJS1DD8201U |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thickfilm (Lead-Free: Pb<100ppm) |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±200 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | VIKING |
| Series Resistors: | CRG |
| Technology Resistance: | Thickfilm (Lead-Free) |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 8K20 |
| SMT design: | 2010 |
| Component length SMT: | 5,0 mm |
| Component width SMT: | 2,5 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | VIKING |
| Series Resistors: | CRG |
| Technology Resistance: | Thickfilm (Lead-Free) |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
