PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
WR12X513 JTL
Gudeco part no.:
66.93.92
Manufacturer:
WALSIN
Description
SMD-Chip-Res. WR 1206 (3,1 x 1,6 mm) 51K0 ±5% ±100 ppm/°C 0,250 W Thick Film
| Resistance value | 51K0 |
|---|---|
| SMT design | 1206 |
| Component length SMT | 3,1 mm |
| Component width SMT | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors | ±5% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Manufacturer | WALSIN |
| Series Resistors | WR |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 5.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
| From quantity(piece) | per 5000 |
|---|---|
| 0 | €24.81 |
| 25000 | €15.33 |
| 50000 | €13.62 |
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| YAGEO | RC1206JR-0751KL |
| YAGEO | RC1206JR-1351KL |
| WALSIN | WR12X513 JTL |
| WALSIN | WR12X513 JGL |
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| YAGEO | RC1206FR-0751KL |
| YAGEO | RC1206JR-0751KL |
| YAGEO | RC1206FR-1351KL |
| YAGEO | RC1206JR-1351KL |
| WALSIN | WF12H5102BTL |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WF |
| Technology Resistance: | Thick Film High Precision |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thickfilm (Lead-Free: Pb<100ppm) |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 5.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 51K0 |
| SMT design: | 1206 |
| Component length SMT: | 3,1 mm |
| Component width SMT: | 1,6 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,250 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 20.000 |
| Packaging: | 13" (ø330mm) Paper Taping |
