PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
WR02W1R33FAL
Gudeco part no.:
66.55.82
Manufacturer:
WALSIN
Description
SMD-Chip-Res. WR 0201 (0,6 x 0,3 mm) 1R33 ±1% -200/ +600 ppm/°C 0,050 W Thick Film
| Resistance value | 1R33 |
|---|---|
| SMT design | 0201 |
| Component length SMT | 0,6 mm |
| Component width SMT | 0,3 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | -200/ +600 ppm/°C |
| Achievement | 0,050 W |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Manufacturer | WALSIN |
| Series Resistors | WR |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 10.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
| From quantity(piece) | per 1000 |
|---|---|
| 0 | €1.73 |
| 75000 | €0.96 |
| 150000 | €0.85 |
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| YAGEO | AC0201FR-131R33L |
| YAGEO | AC0201FR-071R33L |
| Vishay | CRCW02011R33FXTDBC |
| YAGEO | AF0201FR-071R33L |
| YAGEO | RC0201FR-071R33L |