PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
WR25X6801FTL
Gudeco part no.:
66.28.62
Manufacturer:
WALSIN
Description
SMD-Chip-Res. WR 2512 (6,4 x 3,2 mm) 6K80 ±1% ±100 ppm/°C 1,000 W Thick Film
| Resistance value | 6K80 |
|---|---|
| SMT design | 2512 |
| Component length SMT | 6,3 mm |
| Component width SMT | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Manufacturer | WALSIN |
| Series Resistors | WR |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 4.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 36,000
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Vishay | CRCW25126K80FKTHBC |
| YAGEO | RC2512FK-076K8L |
| WALSIN | WR25X6801FTL |
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| VIKING | CR-12JC7---6K8 |
| YAGEO | RC2512JK-076K8L |
| Vishay | CRCW25126K80FKEG |
| Vishay | CRCW25126K80FKTHBC |
| YAGEO | RC2512FK-076K8L |
| AUF LAGER: | 36,000 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | Vishay |
| Series Resistors: | CRCW-BC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 36,000 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 2,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | VIKING |
| Series Resistors: | CR |
| Technology Resistance: | Thick Film High Power |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±200 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Vishay |
| Series Resistors: | CRCW |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 2.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | Vishay |
| Series Resistors: | CRCW-BC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | YAGEO |
| Series Resistors: | RC |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Nein |
| Manufacturer: | WALSIN |
| Series Resistors: | WR |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±200 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Thick Film |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±1% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 0,750 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| AUF LAGER: | 0 |
| Resistance value: | 6K80 |
| SMT design: | 2512 |
| Component length SMT: | 6,3 mm |
| Component width SMT: | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors: | ±0,5% |
| Temperature coefficient: | ±100 ppm/°C |
| Achievement: | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N: | Ja |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Series Resistors: | ERJ |
| Technology Resistance: | Anti Sulfur |
| Packing unit: | 4.000 |
| Packaging: | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
