PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
WR25X6800FTL
Gudeco part no.:
66.28.61
Manufacturer:
WALSIN
Description
SMD-Chip-Res. WR 2512 (6,4 x 3,2 mm) 680R ±1% ±100 ppm/°C 1,000 W Thick Film
| Resistance value | 680R |
|---|---|
| SMT design | 2512 |
| Component length SMT | 6,3 mm |
| Component width SMT | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Manufacturer | WALSIN |
| Series Resistors | WR |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 4.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| YAGEO | RC2512FK-07680RL |
| WALSIN | WR25X6800FTL |
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Vishay | CRCW2512680RFKEG |
| YAGEO | RC2512FK-07680RL |
| YAGEO | RC2512JK-07680RL |
| Vishay | CRCW2512680RJNTHBC |
| WALSIN | WR25X6800FTL |