PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
WR25X66R5FTL
Gudeco part no.:
66.28.60
Manufacturer:
WALSIN
Description
SMD-Chip-Res. WR 2512 (6,4 x 3,2 mm) 66R5 ±1% ±100 ppm/°C 1,000 W Thick Film
| Resistance value | 66R5 |
|---|---|
| SMT design | 2512 |
| Component length SMT | 6,3 mm |
| Component width SMT | 3,2 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 1,000 W |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Manufacturer | WALSIN |
| Series Resistors | WR |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 4.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Paper Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| WALSIN | WR25X66R5FTL |
| Panasonic | ERJ1TNF66R5U |
| Panasonic | ERJS1TF66R5U |
| Panasonic | ERJU1TD66R5U |
| Panasonic | ERJS1TD66R5U |