PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
TACR475M020XTA
Gudeco part no.:
55.84.83
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description
TACC R (TAC) (2,0 x 1,35 x 1,35 mm) 4,7 uF 20V ±20%(M) 125°C 5,0 Ohm
| Capacity TAKO | 4,7 uF |
|---|---|
| Design TAKO SMT | R |
| Operating voltage | 20V |
| Low ESR J/N - Tako SMT | Nein |
| ESR value | 5,0 Ohm |
| Manufacturer | Kyocera AVX |
| Tantalum Series | TAC |
| Component width SMT | 1,35 mm |
| Component length SMT | 2,0 mm |
| Component height SMT | 1,35 mm |
| Capacity code | 475 |
| Tolerance | ±20% (M) |
| Temperature upper range | 125°C |
| Temperature lower range | -55°C |
| Packaging | 4,25" (ø108mm) Embossed Plastic Taping |
| Packing unit | 500 |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Kyocera AVX | TACR475K020RTA |
| Kyocera AVX | TACR475M010RTA |
| Kyocera AVX | TACR475M020XTA |