PRODUCT INFORMATION
Mfr. part no.
TP32WS03565
Gudeco part no.:
55.76.36
Manufacturer:
APEM
Description
Drucktaster, TP, SMT, beleuchtbar: Nein, Blende: vorstehend, Bund: rund, Frontring: Kunststoff, Farbe: weiß, Farbe Blende: weiß, tastend, Tape&Reel
| Dimensions of switch, button, signal light | L x B x H: 19,81 x 8,10 x 5,55mm |
|---|---|
| Illuminable | No |
| Colour - Actuator / Covers | white |
| Lettering | keine |
| Mounting diameter | 5 |
| Contact function | ON - MOM |
| Color - Front Ring, Waistband | Plastic, Colour: white |
| Actuation function | tentative |
| Activity | seitlich |
| Shape Aperture, Actuator | vorstehend |
| Shape of the waistband | rund |
| Manufacturer | APEM |
| Contact coating | Messing, vergoldet |
| Contact type | SMT |
| Contact Alignment | lying |
| Actuator length | 4,50 |
| Nominal voltage | 20 V |
| Rated current | 20 mA |
| Series Switches, Buttons, Signal Lights | SMT TP |
| Temperature range | -40°C - +85°C |
| Switches, buttons, signal lights Type | Pushbuttons, pushbutton switches |
| Packaging | Tape&Reel |
| Packing unit | 70 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| APEM | TP32WS83500 |
| APEM | TP32WS83565 |
| APEM | TP32WS03565 |