PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
MD015C104KAB
Gudeco part no.:
53.62.72
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description
MLC (THT) (6,60 x 2,54 x 3,43 mm) RM8,25 100nF 50V X7R (EIA) ±10% (K) Reel
| Capacity | 100,0 nF |
|---|---|
| Pcm | RM8,25 |
| Operating voltage | 50V |
| Dielectric | X7R (EIA) |
| MLC Series | MD01 |
| Tolerance | ±10% (K) |
| Manufacturer | Kyocera AVX |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Component thickness THT | 2,54 mm |
| Component height THT | 3,43 mm |
| Component length THT | 6,6 mm |
| Capacity code | 104 |
| Temperature upper range | 125°C |
| Temperature lower range | -55°C |
| Terminal | radial |
| Packaging | Reel |
| Packing unit | 200 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS