PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
NDIR-04H-T-V
Gudeco part no.:
51.20.16
Manufacturer:
DIPTRONICS
Description
Dipschalter IC THT, gerade, 004, RM2,54, LxBxH:11,10x6,20x3,60mm, Betätiger:oben/vertieft, Au, Stange
| Switching positions | 004 |
|---|---|
| Pitch (mm) | 2,54 |
| Contact type | THT |
| Contact Alignment | straight |
| Color | black |
| Packaging | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height | vertieft |
| Activity | oben |
| Operating force (gf) | 1000 |
| Dip Switch Type | Dipschalter IC |
| Manufacturer | DIPTRONICS |
| Contact coating | Au |
| Nominal voltage | 24 V |
| Rated current | 25 mA |
| Pick & Place | Ja |
| Series Dip Switches | NDI |
| Temperature range | -20°C - +85°C |
| Packing unit | 42 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| OMRON | A6T4101 |
| DIPTRONICS | NDIR-04S-T-V |
| DIPTRONICS | NDIR-04H-T-V |
| OMRON | A6T4102 |
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| DIPTRONICS | EI-04-V |
| DIPTRONICS | ESR-04-T-V |
| APEM | IKD0400101 |
| OMRON | A6T4101 |
| DIPTRONICS | NDIR-04S-T-V |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6T |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | NDI |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | NDI |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | A6T |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 10,06 x 6,00 x 2,80mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | E(M)(I)(S)(J) |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 47 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 10,06 x 6,00 x 2,80mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | E(M)(I)(S)(J) |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 47 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | APEM |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | IKD |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6T |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | NDI |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6T |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | NDI |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 12,20 x 6,60 x 4,40mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 500 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 30 V |
| Rated current: | 30 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6D |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 43 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | NDI |
| Temperature range: | -20°C - +85°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 12,20 x 6,60 x 4,40mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 500 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 30 V |
| Rated current: | 30 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6D |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 43 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 11,10 x 6,20 x 3,60mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 1000 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Ja |
| Series Dip Switches: | A6T |
| Temperature range: | -20°C - +70°C |
| Packing unit: | 42 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 12,10 x 7,50 x 3,50mm |
| Actuator height: | vertieft |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 806 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6TN |
| Temperature range: | -30°C - +85°C |
| Packing unit: | 35 |
| AUF LAGER: | 0 |
| Switching positions: | 004 |
| Pitch (mm): | 2,54 |
| Contact type: | THT |
| Contact Alignment: | straight |
| Color: | black |
| Packaging: | Stange |
| Dimensions of switch, button, signal light: | L x B x H: 12,10 x 7,50 x 3,50mm |
| Actuator height: | erhoben |
| Activity: | oben |
| Operating force (gf): | 806 |
| Dip Switch Type: | Dipschalter IC |
| Manufacturer: | OMRON |
| Contact coating: | Au |
| Nominal voltage: | 24 V |
| Rated current: | 25 mA |
| Pick & Place: | Nein |
| Series Dip Switches: | A6TN |
| Temperature range: | -30°C - +85°C |
| Packing unit: | 35 |
