PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
ERJB1BFR62U
Gudeco part no.:
38.51.66
Manufacturer:
PANASONIC
Description
SMD-Chip-Res. ERJ B1 1020 (2,5 x 5,0 mm) 0R62 ±1% (F) ±100 ppm/°C 2,000 W AEC-Q200 Thick Film
| Resistance value | 0R62 |
|---|---|
| SMT design | 1020 |
| Component length SMT | 2,5 mm |
| Component width SMT | 5,0 mm |
| Tolerance Resistors | ±1% |
| Temperature coefficient | ±100 ppm/°C |
| Achievement | 2,000 W |
| AEC-Q200 J/N | Ja |
| Manufacturer | Panasonic |
| Series Resistors | ERJ |
| Technology Resistance | Thick Film |
| Packing unit | 5.000 |
| Packaging | 7" (ø180mm) Punched Carrier Taping |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Panasonic | ERJB1BFR62U |
| Panasonic | ERJB1BGR62U |
| Panasonic | ERJB1BJR62U |
| Panasonic | ERJC1BFR62U |
| Panasonic | ERJC1BJR62U |