PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
SMM02040D7873DB300
Gudeco part no.:
36.22.62
Manufacturer:
VISHAY
Description
SMD-Melf-Res. 0204 (1,4x3,6 mm) 787K ±0,5% ±25 ppm/°C 0,250 W AEC-Q200 Metal Film
| Design MELF | 0204 |
|---|---|
| Resistance value | 787K |
| Temperature coefficient | ±25 ppm/°C |
| Achievement | 0,250 W |
| Component diameter MELF | 1,4 mm |
| Component length MELF | 3,6 mm |
| Tolerance Resistors | ±0,5% |
| AEC-Q200 J/N | Ja |
| Manufacturer | Vishay |
| Series Resistors | SMM |
| Technology Resistance | Metal Film |
| Packaging | 7" (ø180mm) Embossed Plastic Taping |
| Packing unit | 3.000 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| Vishay | SMM02040C7873FB300 |
| Vishay | SMM02040D7873DB300 |
| FIRSTOHM | SM204F787KTKRTR3K0 |
| FIRSTOHM | SFP204F787KTKRTR3K0 |
| FIRSTOHM | SFP204VF787KTKRTR3K0 |