PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
NPIS27H101MTRF
Gudeco part no.:
36.14.16
Manufacturer:
NIC
Description
Indukt. SMT (NPIS_H) (12,5x12,5x8,0mm) 100uH ±20% 1,7A -40°C 125°C geschirmt 220mOhm Reel
| Inductance | 100 uH |
|---|---|
| Rated current (induct) | 1,7 A |
| Inductance tolerance | ±20% |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Component width SMT | 12,5 mm |
| Component height SMT | 8,0 mm |
| Component length SMT | 12,5 mm |
| Enclosure shielding | shielded |
| DC resistance | 220 mOhm |
| DC Resistor Wire Wound | 220 mOhm |
| Manufacturer | NIC Components |
| Series Inductors | NPIS_H |
| Technology Inductors | Wire Wound |
| Temperature upper range | 125°C |
| Temperature lower range | -40°C |
| Packaging | Reel |
| Packing unit | 400 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| GSDRK125P-101M | |
| GSDRK127P-101M | |
| NIC Components | NPIS27H101MTRF |
| NIC Components | NPIS27H101LTRF |
| NIC Components | NPIS25H101MTRF |