PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
321WA4SAR76E10X
Gudeco part no.:
36.07.60
Manufacturer:
CONEC
Description
D-SUB - Combination Buchse 021polig THT gerade Abstandsbolzen M3 mit Boardlock Au/AuTray
| D-SUB Attachment | Abstandsbolzen |
|---|---|
| Boardlock | Ja |
| D-SUB Combicon - Housing Size and Design | 21WA4 |
| Grade | 3 |
| D-SUB Type | D-SUB - Combination |
| Thread | M3 |
| Manufacturer | CONEC |
| Contact type | THT |
| Contact Alignment | straight |
| Contact coating | Au/Au |
| Nominal voltage | 250 V |
| Rated current | 40,0 A |
| Number of poles | 021 |
| D-SUB Series | 321WA4 |
| Connector Type | D-SUB - Socket |
| Temperature range | -55°C - +125°C |
| Packaging | Tray |
| Packing unit | 24 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| CONEC | 321WA4SAR76E10X |
| CONEC | 321WA4SBR52C30X |
| CONEC | 321WA4SAR99F60X |
| CONEC | 321WA4SCR52A30X |