PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
GSTM3012P-2R2M
Gudeco part no.:
34.83.01
Manufacturer:
GOTREND
Description
Indukt. SMT (GSTM) (3,5x3,2x1,0mm) 2,2uH ±20% 3400mA 3000mA -40°C 125°C geschirmt 115mOhm 13" (ø330mm) Embossed Plastic Taping
| Inductance | 2,2 uH |
|---|---|
| Rated current (induct) | 3400 mA |
| Inductance tolerance | ±20% |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Component width SMT | 3,2 mm |
| Component height SMT | 1,0 mm |
| Component length SMT | 3,5 mm |
| Enclosure shielding | shielded |
| DC resistance | 115 mOhm |
| Rated current (iSat) | 3400 mA |
| Rated current (iTemp) | 3000 mA |
| Series Inductors | GSTM |
| Technology Inductors | SMD Molding Power Choke |
| Temperature upper range | 125°C |
| Temperature lower range | -40°C |
| Packaging | 13" (ø330mm) Embossed Plastic Taping |
| Packing unit | 4.000 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS
| Manufacturer | Item number |
|---|---|
| GSTM3012P-2R2M | |
| GSTM3020P-2R2M | |
| GOTREND | GSTM3012P-2R2M |
| GOTREND | GSTD353220PC-2R2M-AE |