PRODUCT INFORMATION

Mfr. part no.
GSTM3012P-100M
Gudeco part no.:
34.82.98
Manufacturer:
GOTREND
Description
Indukt. SMT (GSTM) (3,5x3,2x1,0mm) 10uH ±20% 1400mA 1000mA -40°C 125°C geschirmt 550mOhm 13" (ø330mm) Embossed Plastic Taping
| Inductance | 10 uH |
|---|---|
| Rated current (induct) | 1400 mA |
| Inductance tolerance | ±20% |
| AEC-Q200 J/N | Nein |
| Component width SMT | 3,2 mm |
| Component height SMT | 1,0 mm |
| Component length SMT | 3,5 mm |
| Enclosure shielding | shielded |
| DC resistance | 550 mOhm |
| Rated current (iSat) | 1400 mA |
| Rated current (iTemp) | 1000 mA |
| Series Inductors | GSTM |
| Technology Inductors | SMD Molding Power Choke |
| Temperature upper range | 125°C |
| Temperature lower range | -40°C |
| Packaging | 13" (ø330mm) Embossed Plastic Taping |
| Packing unit | 4.000 |
| No liability is assumed for the completeness and accuracy of the data! | |
In stock: 0
CALCULATOR
Item on request
QUANTITY INFORMATION
FEATURE-IDENTICAL ITEMS
FEATURE-SIMILAR ITEMS